Akademia NASK
a a a a
Pierwsze wykłady on-line’owe za nami - pilotaż Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Pierwsze wykłady on-line’owe za nami - pilotaż Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

Pierwsze wykłady on-line’owe za nami - pilotaż Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

13.10.2016
W dniach 11 i 12 października br. przeprowadzone zostały pierwsze prezentacje za pomocą zestawów wideokonferencyjnych dostępnych w ramach projektu pilotażowego OSE. Program Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej prowadzony jest przez NASK na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji i ma docelowo zapewnić szkołom z całej Polski szerokopasmowy dostęp do internetu. Szkoły wyposażane są w ramach tego programu w niezbędny sprzęt i technologię, ponadto dla szkół biorących udział w pilotażu prowadzone są zajęcia edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa w internecie.

Ekspertki instytutu badawczego NASK, Martyna Różycka (Dyżurnet.pl) i Julia Piechna (Zespół Projektów Społecznych/Akademia NASK) zaprezentowały rodzicom, nauczycielom oraz dzieciom ze szkoły podstawowej m.in. tematykę zagrożeń oraz szans powszechnego dostępu do internetu dzieci i młodzieży.

Wykłady trwały 45 minut, po nich był czas na dyskusje i pytania do prowadzących. Rodzice i nauczyciele mając świadomość dużych wyzwań związanych z bezpieczeństwem w internecie bardzo chętnie wzięli udział w dodatkowej, pogłębionej dyskusji z prelegentkami.

Z uczniami klas IV-VI szkół podstawowych omówiona została ogólna tematyka zagrożeń sieciowych, ze szczególnym uwzględnieniem problemu nadmiernego  korzystania z internetu i komputera oraz nadużywania gier komputerowych. Prelekcja bazowała na narzędziach edukacyjnych Akademii NASK w postaci serii filmów pt.: „Plik i Folder – Odkrywcy Internetu”.
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
do góry Menu Strony