Akademia NASK
a a a a
Polecamy
Polecamy

Polecamy

Miniaturka

Dzieci w świecie gier komputerowych - poradnik nie tylko dla rodziców

W gry komputerowe i gry wideo grają obecnie miliony ludzi na świecie. Są one dostępne na płytach CD/DVD, na stronach internetowych, konsolach czy w telefonach komórkowych i smartfonach. Ogromna grupa graczy to dzieci i młodzież, dla których gry są powszechną formą spędzania wolnego czasu. Grać zaczynają dzieci coraz młodsze, nierzadko już w wieku przedszkolnym. Poradnik dokładnie zapozna rodziców ze światem gier – z ich typami, korzyściami z grania oraz niebezpieczeństwami, na jakie są narażone dzieci w przestrzeni wirtualnej. Podpowie też, jak właściwie dobierać gry i jak sprawić, że korzystanie z nowych technologii będzie bezpieczne dla najmłodszych użytkowników komputera i internetu.
Pobierz
Miniaturka

Standard bezpieczeństwa online placówek oświatowych - Wydanie II

Wydanie II poprawione i uaktualnione publikacji „Standard bezpieczeństw online placówek oświatowych” zostało opracowane w 2018 r. przez ekspertów NASK PIB oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Wydanie I przygotowane zostało w 2015 r. ramach zleconego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji zadania publicznego „Działania na rzecz bezpiecznego korzystania z internetu” realizowanego przez Fundację Odkrywców Innowacji oraz Fundację Drabina Rozwoju.
Pobierz
Miniaturka

Jak zapewnić uczniom bezpieczeństwo w internecie – poradnik dla nauczycieli

Poradnik dla nauczycieli powstał w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl. Publikacja została opracowana przez Zespół Ekspertów NASK – instytutu badawczego.
Pobierz
Miniaturka

Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w internecie – poradnik dla rodziców

Poradnik dla rodziców powstał w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl. Publikacja została opracowana przez Zespół Ekspertów NASK – instytutu badawczego.
Pobierz
Miniaturka

Standard bezpieczeństwa online placówek oświatowych

Wydawnictwo powstało w ramach projektu pt.: „Działania na rzecz bezpiecznego korzystania z internetu” Fundacji Odkrywców Innowacji. Publikacja została opracowana przez Zespół Ekspertów NASK – instytutu badawczego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie.
Pobierz
Miniaturka

Zagrożenia cyberprzestrzeni. Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych

Publikacja "Zagrożenia cyberprzestrzeni. Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych" powstała w ramach projektu realizowanego przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie. Celem projektu było wdrożenie innowacyjnego programu rozwoju przygotowującego pracowników służb społecznych do pracy z rodzinami oraz osobami potrzebującymi pomocy w związku z zagrożeniami generowanymi przez cyberprzestrzeń. Eksperci instytutu badawczego NASK byli współautorami poradnika oraz prowadzili szkolenia dla osób objętych projektem.
Pobierz
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
do góry Menu Strony