Akademia NASK
a a a a
Młodzieżowy panel doradczy na konsultacjach u Facebooka
Młodzieżowy panel doradczy na konsultacjach u Facebooka

Młodzieżowy panel doradczy na konsultacjach u Facebooka

27.06.2018
W dniu 18 czerwca 2018 r Akademia NASK na prośbę Facebook Polska, w ramach projektu SaferInternet zorganizowała spotkanie konsultacyjne. Odbyło się ono w nowych biurach firmy Facebook Polska, tak zwanej „Przestrzeń from Facebook”. Wybrani członkowie Kongresu Młodych Internautów (KOMIN), grupy doradczej złożonej z uczniów, spotkali się aby omówić obecne i przyszłe zastosowania portali społecznościowych, a także układ i brzmienie treści planowanych do opublikowania na portalu informacyjnym dedykowanym dla młodych osób rozpoczynających przygodę z Facebookiem.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież używająca na co dzień internetu i portali społecznościowych – kilkanaście osób w wieku 13-18 lat. Podczas pierwszej części spotkania, młodzież podzielona na grupy odpowiadała na listę przygotowanych wcześniej pytań. Dotyczyły one praktyki używania samego portalu facebook.com wśród młodzieży w wieku szkolnym, dostrzeganych w nim korzyści i problemów oraz zmian i nowych rozwiązań jakie spotkałyby się z pozytywnym odbiorem.

Druga część skupiła się na nowych treściach planowanych do umieszczenia na portalu młodzieżowym Facebooka – ich przystępności, czytelności i przydatności w kontekście potrzeb i doświadczeń z portalami społecznościowymi młodzieży polskiej. Spotkanie zakończyło się przygotowaniem przez NASK PIB szczegółowego raportu-rekomendacji dla Facebook Polska.
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
do góry Menu Strony