Akademia NASK
a a a a
Plik i Folder
Plik i Folder

Plik i Folder

o projekcie

Plik i Folder to bohaterowie projektu, który jest wynikiem współpracy NASK z Grupą Artystyczną Zygzaki. Te dwie fikcyjne postaci wprowadzają dzieci w wirtualny świat, tłumaczą jego podstawowe pojęcia, ostrzegają przez czyhającymi w nim zagrożeniami oraz uczą, jak postępować w trudnych sieciowych sytuacjach. Materiały edukacyjne projektu „Plik i Folder” adresowane są dla dzieci ze szkoły podstawowej. Podzielone zostały ze względu na wiek odbiorcy:
  • „Przygody Plika i Foldera w sieci” - materiały edukacyjne dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Wprowadzają dzieci w wirtualny świat, uczą podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z sieci. W ich skład wchodzi 6 krótkich filmów, 5 odcinków słuchowiska, zeszyt z tematycznymi zadaniami (pobierz plik PDF), a także scenariusz zajęć lekcyjnych (pobierz plik PDF).
  • „Plik i Folder na ścieżkach internetu” – „Plik i Folder – na ścieżkach internetu” został przygotowany dla najmłodszych użytkowników internetu z klas 0 -III szkoły podstawowej. Materiał składa się z dwóch krótkich odcinków. W odcinku pierwszym bohaterowie – Plik i Folder tłumaczą dzieciom podstawowe informacje dotyczące zjawiska . W drugim odcinku tytułowi bohaterowie przedstawiają dzieciom w jaki sposób mogą z sieci korzystać i jak robić to bezpiecznie.
  • „Plik i Folder – odkrywcy internetu” – materiały edukacyjne przygotowane z myślą o dzieciach z klas IV-VI szkoły podstawowej. Poruszają problem nadmiernego korzystania z sieci, cyberprzemocy, uczą krytycznego podejścia do informacji znalezionych w internecie oraz pokazują możliwości, jakie dają nowe technologie w wyrażaniu siebie. W ich skład wchodzi 5 filmów wraz ze scenariuszem zajęć lekcyjnych (pobierz plik PDF).
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
do góry Menu Strony