Akademia NASK
a a a a
Podaj dalej - Senior dla Kultury
Podaj dalej - Senior dla Kultury

Podaj Dalej - Senior dla kultury

Podaj Dalej - Senior dla kultury
o projekcie

„Podaj dalej – Senior dla Kultury”
Projekt „Podaj dalej – Senior dla Kultury” to projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez NASK w 2014 oraz 2015 roku. Jego celem było zmierzenie się z cyfrowym wykluczeniem osób starszych poprzez edukację medialną i informacyjną oraz zachęcenie tej grupy wiekowej do pełniejszego uczestnictwa w życiu kulturalnym współczesnego społeczeństwa za pośrednictwem, lub przy użyciu, mediów elektronicznych.
W ramach projektu uczestnicy przeszli kompleksowe szkolenie komputerowe, w ramach którego tworzyli prezentacje na temat wybranych przez siebie obiektów kulturalnych by następnie prezentować je przed szerszą publicznością we współpracujących ośrodkach kultury lub podczas konferencji podsumowującej projekt.
W ramach inicjatywy powstały dwie publikacje podsumowujące problem wykluczenia cyfrowego osób starszych we współczesnym społeczeństwie, a także edukacyjne materiały multimedialne, które zostały rozesłane do ośrodków kultury oraz ośrodków zrzeszających seniorów z całej Polsce.

Materiały szkoleniowe oraz efekty prac uczestników kursów można znaleźć na stronie: www.seniordlakultury.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
do góry Menu Strony