Akademia NASK
a a a a
o projekcie
o projekcie

Innowacyjna Edukacja

Innowacyjna Edukacja

o projekcie

Realizatorami projektu są NASK, Fundacja Nauka i Wiedza oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Projekt realizowany był w okresie od listopada 2013 roku do marca 2014 roku. Jego celem była organizacja 16 wojewódzkich konferencji skierowanych dla nauczycieli oraz kadry zarządzającej oświatą. Ich tematyka dotyczylła wykorzystywania multimediów w edukacji oraz popularyzacji bezpiecznego korzystania z Internetu przez uczniów.

Celem akcji była popularyzacja idei bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie poprzez upowszechnianie i promocję projektu KURSOR, upowszechnianie i włączanie do głónego nurtu polityki internetowego edytora publikacji elektronicznych MAPTIPE, a także upowszechnianie działań na rzecz podnoszenia jakości edukacji zgodnie z polityką oświatową państwa w obszarze kształcenia ogólnego i wychowania oraz zgodnie z wprowadzonymi zmianami w systemie oświaty. 

Konferencje odbyły się we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Wziełó w nich udział w sumie około 900 uczestników. Każdej konferencji towarzyszyły lekcje pokazowe z wykorzystaniem przykładowych multimediów, prowadzone w wybranych szkołach. Miały one charakter warsztatowy, a w funkcji obserwatorów zapraszani byli przedstawiciele Dyrekcji, grona pedagogicznego oraz loknalnych Kuratoriów Oświaty.  Tematy lekcji pokazowych:

„Cyberprzemoc – jak sobie z nią radzić. Ochrona prywatności i budowanie pozytywnego wizerunku w sieci.” Martyna Różycka, NASK

 „Jak działa MAPPTIPE. Jak wykorzystać go na lekcji. Jak pomaga nauczycielowi. Jak pomaga uczniowi.” Bogdan Wróbel, FNiW
 
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
do góry Menu Strony