Akademia NASK
a a a a
Plik i Folder – odkrywcy Internetu (quiz dla klas IV-VI szkoły podstawowej)
Plik i Folder – odkrywcy Internetu (quiz dla klas IV-VI szkoły podstawowej)

Plik i Folder – odkrywcy Internetu (quiz dla klas IV-VI szkoły podstawowej)

 1. Wskaż, która z poniższych sytuacji może świadczyć o tym, że Twój kolega nadmiernie korzysta z internetu:

 2. W filmie „Plik i Folder – Odkrywcy Internetu” w odcinku 1. „Fajna zabawa ale…” (link: http://akademia.nask.pl/projekt-38//materialy-edukacyjne/plik-i-folder-odkrywcy-internetu.html) Tomek jest uzależniony od gier komputerowych. Wyobraź sobie że jesteś jego kolegą i niepokoi Cię ta sytuacja. Jak myślisz co mógłbyś zrobić by mu pomóc?

 3. Bliska Ci osoba, według Ciebie, spędza zbyt wiele czasu w internecie. Jak możesz ją zachęcić aby spędzała mniej czasu przed komputerem lub w sieci?

 4. Masz do odrobienia pracę domową do szkoły, którą jest wypracowanie z omawianej właśnie lektury. Co robisz?

 5. Tata proponuje Ci wspólne wyjście do kina. Wiesz, że masz do odrobienia dużo lekcji na następny dzień, ale również chętnie poszedłbyś/abyś na film. Co robisz?

 6. Nie chce Ci się odrabiać zadanej pracy domowej. Koleżanka wysłała Ci linka do strony z gotowym wypracowaniem i poradziła Ci je ściągnąć. Jak postępujesz?

 7. Kolega zamieścił w internecie zdjęcie koleżanki z klasy. Myślał, że zdjęcie jest śmieszne ale nie wziął pod uwagę tego, że koleżance jest przykro. Cała klasa komentuje zdjęcie naśmiewając się z Twojej koleżanki. Jak zareagujesz?

 8. Koleżanka z klasy nie zaprosiła Cię na swoją imprezę urodzinową. Jesteś na nią zły i wpadasz na pomysł:

 9. Ubrałaś do szkoły nowy sweter od babci, który bardzo się rzuca w oczy ale Tobie się bardzo podoba. Koleżanka robi Ci zdjęcie telefonem i wrzuca bez Twojej wiedzy na Facebooka. Następnego dnia rano widzisz przykre komentarze pod tym zdjęciem. Co robisz?

 10. Twoja koleżanka Ania ma nietypowe hobby – zbiera znaczki od kiedy dostała od swojego dziadka pierwszy album. Część klasy się z niej śmieje i nie chce spędzać z nią wspólnie czasu bo myślą że zbieranie znaczków to obciach. Ani jest przykro. Jak możesz jej pomóc?

 11. Bardzo lubisz rysować, masz album pełen rysunków, które chętnie byś pokazał/a kolegom z klasy. Niestety Twoi koledzy i koleżanki nie podzielają Twoich zainteresować. Co możesz zrobić?

Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
do góry Menu Strony