Akademia NASK
a a a a
Dla edukacji i biznesu
Dla edukacji i biznesu

Dla edukacji i biznesu

SZKOLENIA KOMERCYJNE

Akademia NASK oferuje specjalistyczne szkolenia kierowane do sektora biznesu, administracji publicznej oraz instytucji akademickich. Zakres oferowanych szkoleń obejmuje najważniejsze trendy, zjawiska, zagrożenia cyberprzestrzeni i metody ich zwalczania ze szczególnym uwzględnieniem tematyki bezpieczeństwa ITC, w tym m.in.: bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, wykrywania ataków na aplikacje klienckie, mechanizmów infekcji i reagowania na złośliwe oprogramowanie, prowadzenia i utrzymywania rejestru domen internetowych, metod biometrycznej weryfikacji oraz identyfikacji tożsamości. 

W ofercie posiadamy również szkolenie, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa organizacji poprzez podnoszenie poziomu kompetencji pracowników w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego w tym w szczególności w zakresie ochrony danych i informacji, wiedzy na temat zagrożeń sieciowych oraz inżynierii społecznej – socjotechniki stosowanej w naruszeniach bezpieczeństwa sieci.

W naszej działalności zwracamy uwagę na potrzeby szkoleniowe Klienta. Dysponujemy katalogiem szkoleń, natomiast nie jest to katalog zamknięty. Tworzenie naszych propozycji poprzedzamy badaniem i analizą oczekiwań Klienta tak, aby zaproponować najlepszy program dostosowany do potrzeb i poziomu zaawansowania słuchaczy. W przygotowaniu i prowadzeniu szkoleń Akademii NASK uczestniczą wybitni specjaliści z instytutu, posiadający międzynarodowe doświadczenie, często prowadzący również działalność naukową.

Tworząc nasze programy szkoleniowe korzystamy z usług specjalistów m.in. z pracowni biometrii, działu domen, zespołu integracji i bezpieczeństwa systemów oraz zespołu CERT Polska powołanego do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci.

SZKOLENIA SPOŁECZNE
 
Akademia NASK od lat organizuje szereg szkoleń dla przedstawicieli samorządu lokalnego oraz pracowników lokalnego sektora edukacji np. dyrektorów szkół, pracowników oświaty, pedagogów i nauczycieli. Podczas szkoleń poruszamy najważniejsze aspekty dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci m.in. zagrożenia w Internecie, podstawy bezpieczeństwa komputerowego, zwalczanie treści nielegalnych i szkodliwych w Internecie, nowoczesne technologie w edukacji, uzależnienie od Internetu, bezpieczeństwo informacji w sieci. Szkolenia mogą być uzupełnione warsztatami dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych.

Organizujemy również specjalistyczne szkolenia poświęcone zagadnieniom przestępczości internetowej, związanej z seksualnym wykorzystywaniem dzieci i materiałami przedstawiającymi wykorzystywanie nieletnich. Prelegentami szkolenia są m.in. realizatorzy Polskiego Centrum Programu Safer Internet - programu współfinansowanego przez Komisję Europejską, koordynowanego przez NASK. Agenda obejmuje m.in. zagadnienia dotyczące specyfiki tego rodzaju przestępstw oraz sposoby zabezpieczania dowodów elektronicznych. Szkolenie ma charakter zamknięty i jest przeznaczone jedynie dla pracowników wymiaru sprawiedliwości i policji.

 
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
do góry Menu Strony